דף נחיתה לקבוצות

 

ימי בילוי והנאה לקבוצות מאורגנות

מתחם ישראל יפה מציע מבחר פעילויות מגוונות ליום עשיר ומלא תוכן בטבע העירוני של פארק הירקון שיאפשר לכם לייצר יום חוויתי שמותאם במיוחד לקבוצה שלכם.

בואו, שנו את שגרת היום וצאו לנשום אוויר ולהנות מהטבע על הנחל. 

לפרטים והזמנות: 03-6423111 שלוחה 145 או בדוא"ל:mevakrim@israel-yafa.org.il

* קבוצה החל מ-20 משתתפים * הפעילויות מתוכננות בהלימה למזג האוויר

להורדת עלון הפעילויות – לחץ כאן 

מרכז המבקרים "תפיסת עולם"

מרכז מבקרים חדשני לסביבה וקיימות, היחידי מסוגו בישראל, באופן שבו הוא מציג את עולם התוכן העשיר והטעון של אתגרי הסביבה, על הבעיות, ההשלכות והפתרונות עימם מתמודדת האנושות בימינו. המרכז בנוי מחללים מעוצבים להפליא ברוח ועושים שימוש החוזר בחומרים. המבקרים בו עוברים דרך מספר מרחבי תצוגת וידאו-ארט הכוללים מיצג פנורמי מרכזי, תחנות צפייה נושאיות ועמדות פרידה חווייתיות בהן ניתן ליצור סרטונים אישיים למזכרת מהביקור. בסוף מצפה למבקרים חנות מיוחדת במינה הכוללת מגוון פריטים המיוצרים בשימוש חוזר במוצרים וחומרים.

נמצא בתוך בית ישראל יפה, במרחב סגור וממוזג, כתוביות באנגלית, בערבית ובעברית (לכבדי שמיעה).

משך זמן הפעילות: שעה – עד שעה וחצי

 

סיור ותצפית במתחם בדגש בנייה ירוקה

סיור מרענן ומעשיר במתחם ישראל יפה – בית ישראל יפה והמתחם בו הוא שוכן נועד לעורר את המודעות ולשמש דוגמא לחיים מתחשבים המפחיתים את ההשפעה שלנו על הסביבה.  במהלך הסיור נגלה את האלמנטים שמאפשרים להפחית בצריכת המשאבים של הבניין, נעלה לתצפית על הגג שהפך לגן ירוק ופורח, נלמד על הירקון ונהנה מיופים של שבעת המינים.

התצפית מהגג תלויה בתנאי מזג אוויר.

משך זמן הפעילות: חצי שעה

סיור ירקון

סיור חוויתי בטבע העירוני של פארק הירקון במסלול מעגלי המשלב תחנות הפעלה עם דגשים סביבתיים והיסטוריים. הסיור מתכתב עם התכנים שהמבקרים נחשפו אליהם במרכז המבקרים ומספק דוגמאות לסוגיות טבע אקטואליות כגון –  בעיית נחלי ישראל, חשיבות השטחים הפתוחים בעיר, סביבת נחל וטבע עירוני, הפרת האיזון האקולוגי בשל התערבות האדם בטבע ושיקום הנחל כמקרה בוחן לשיקום נחלי ישראל.

סיור קצר – 1 ק"מ, מסלול מעגלי לאורך הגדה הצפונית של הירקון בסמוך למתחם המועצה.

סיור ארוך – 2 ק"מ, מסלול מעגלי לאורך הגדה הצפונית של הירקון עד אתר שבע טחנות, תל ג'ריסה וחזרה דרך נחל איילון וראש ציפור.

תלוי בתנאי מזג אוויר.          

משך זמן הפעילות: שעה עד שעה וחצי

סיור ירקון משולב ברגל ומהאוויר

מסע מרתק בפארק הירקון מזווית חדשה – טיסה בכדור הפורח בשמי המטרופולין הגדול בישראל בגובה של 120 מ' הממשיך בסיור רגלי חוויתי בפינות חמד של טבע עירוני עשיר (ראה סיור ירקון ארוך)

תלוי בתנאי מזג אוויר

משך זמן הפעילות: שעתיים

חידון "לעוף על הירקון"

חידון סוער ואקטיבי בנושא נחל הירקון והטבע שסביבו. ההשתתפות מבוססת על שימוש בפלטפורמה אינטרנטית המאפשרת תחרות בין המשתתפים בזמן אמת (Khoot). השאלות מחכימות, עשירות ומגוונות ומשלבות תכנים מעולם הסביבה והאקולוגיה הכוללים גם קטעי וידאו ומוזיקה. התכנים מתכתבים עם המידע שהועבר בסיור ירקון או מתבססים על מצגת קצרה ועניינית המועברת לפני החידון. ההשתתפות באמצעות מחשבי לוח המסופקים על ידינו או בעזרת הטלפון הנייד של המשתתפים.

מתקיים בתוך בית ישראל יפה, במרחב סגור וממוזג

משך זמן הפעילות: שעה

סדנאות בנושאי סביבה וקיימות

מגוון הדרכות מעשירות בנושאי סביבה המועברות בדרך כייפית ומהנה

לקהל בוגר:

  • טביעת רגל אקולוגית ותרבות הצריכה: אחת הסוגיות המרכזיות בתחום הקיימות היא הדיון בתרבות הצריכה בחברה המודרנית. תרבות הצריכה הינה תופעה חברתית וכלכלית, המעודדת אותנו להשתמש באופן בלתי מבוקר במשאבי כדור הארץ, מבלי להתחשב בתוצאות. כל משתתף ימדוד את טביעת הרגל האקולוגית האישית שלו וייחשף לצרכנות נבונה המושתתת על עקרונות התנהגות מקיימת.
  • טביעת רגל מימית: המשתתפים מודדים את טביעת הרגל האישית שלהם בשני חלקים – צריכת מים ישירה וצריכת מים עקיפה. הסדנא משולבת במצגת קצרה ומעוררת מודעות, ובמשחק קבוצתי שבו מופעלים המשתתפים לקבלת החלטות יצירתית בתחום.
  • הופכים ישן לחדש – יצירה מחומרים נפסדים – דרך חדשה להסתכל על הפסולת שלנו ובמקום להיפטר ממנה להשתמש בה כמשאב ולהפיח בה חיים חדשים כדי ליצור מוצרים שימושיים בחיי היום-יום. למשל חולצה שכבר איננה משרתת אותנו נוכל להפוך ל…. תיק מגניב שנוכל לקחת אתנו לכל מקום. בעזרת טכניקה קלה נהפוך את הישן לחדש ונצא עם מוצר שימושי ומדליק.
  • סדנת צמחי תבלין: מתחברים לעולם צמחי התבלין הארץ-ישראלי. ממששים, מריחים, טועמים ולומדים על תכונות הצמח, על סביבת הגידול שלו ומה אפשר להפיק ממנו. מתחרים מי יכול להבדיל בין הצמחים רק על פי הריח שלהם, ולבסוף מכינים שקיות תה ממרווה, נענע, אזוב, רוזמרין, זיתא ועשב לימון ונהנים מאתנחתא ארומטית במיוחד.

לקהל צעיר:

  • מאטי איכפתי מכיר את הסביבה/מאטי איכפתי חוסך במים – מאטי איכפתי הוא בובת-ילד חמוד ושובב אשר עוזר לילדים להבין מושגים חדשים באמצעות פעילויות ומשחקים חווייתיים המותאמים לגילם. מאטי עוזר לילדים להכיר את המושג סביבה, ממה היא מורכבת, למה היא פגיעה כל כך ולמה חשוב לשמור עליה או מסביר להם על המים כמשאב הכרחי לקיום האדם והטבע ומדוע חשוב להשתמש בהם בתבונה.
  • בינגו בנייה ירוקה – משחק שמאפשר לילדים לגלות את יתרונות הבנייה הירוקה תוך כדי תחרות בין הקבוצות. המשחק מלווה בעזרי הדרכה חווייתיים ומאפשר למידה של מושגים חדשים תוך כדי פעילות מהנה.
  • משחקים מחוץ לקופסא – 'לודו ירקון' – "לודו" (ויש כאלה שמכירים אותו כריץ'-רץ'), משחק הילדים המוכר והאהוב יוצא מחוץ לקופסא כדי להעביר לילדים בצורה כיפית ומהנה מושגים מתחום הסביבה. משחק הקופסא הופך למשחק רצפה גדול עם כלי משחק העשויים מחומרים בשימוש חוזר בעזרתם משחקים המשתתפים במשחק חשיבה אסטרטגי הכולל שאלות ומשימות בנושא נחל הירקון, מגוון מינים ואיכות המים.
  • הופכים פסולת למשחק – גן חיות מקרטון – דרך משחק ויצירה נלמד להסתכל אחרת על מוצרי הלוואי משלל פעילות הצריכה המאפיינת את חיינו. למשל – גלילי קרטון של נייר טואלט מקבלים חיים חדשים והופכים להיות גן חיות שלם וצבעוני.

מתקיים בתוך בית ישראל יפה, במרחב סגור וממוזג

משך זמן הפעילות: שעה

כיבוד

במקום פועלת מסעדת "הפינה הירוקה" – מסעדה כשרה, המגישה מנות מגוונות מתוך תפריט חלבי עשיר. ניתן להזמין כיבוד קל, ארוחות בוקר של בריאות וארוחות צהרים עשירות.

ההזמנה מראש וישירות מול המסעדה 052-6050423

 

* חניה בשפע * רשת Wi-Fi פתוחה * מכונות לקניית חטיפים ושתיה קלה *

לפרטים והזמנות: 03-6423111 שלוחה 145

או בדוא"ל:mevakrim@israel-yafa.org.il