בית ישראל יפה והמתחם בו הוא שוכן נועד לעורר את המודעות ולשמש דוגמא לחיים מתחשבים המפחיתים את ההשפעה שלנו על הסביבה. מבנים הם צרכני משאבים גדולים ואחראים לביקושים גבוהים למשאבים – אנרגיה, בעיקר חשמל למיזוג ותאורה, מים לשימוש סניטרי והחומרים המשמשים למבנה ולמוצרים הנמצאים בו. בית המועצה עבר שיפוץ והוכנסו בו שיפורים ושינויים כדי שיהיה בהרמוניה עם ייעודו:
הפחתה בצריכת האנרגיה: תאורה חסכונית המתקבלת בעזרת מנורות LED הממוקמות בדרך אופטימלית, בשילוב עם פתחים בתקרה המאפשרים לאור טבעי להיכנס פנימה.
שימוש יעיל במיזוג האוויר המושג מבידוד חדשני בתקרה ובקירות והתקנת מזגנים חסכוניים עם מעג029לי הפעלה נפרדים המאפשרים שימוש נקודתי.
על הגג מותקנת חווה סולארית בטכנולוגיה הפוטו-וולטאית אשר הופכת את קרני השמש לחשמל ובגינה נעשה שימוש בתאורה סולארית.
שימוש חוזר ומיחזור: שימוש בחומרי-גמר ממוחזרים כמו השטיחים העשויים 100% פלסטיק ממוחזר וניצול פריטי ריהוט לשימוש חוזר במשרדים ובאירועים.
הפחתה בצריכת המים: הפחתה של 90% בכמות המים בשירותים בעזרת מנגנון ייחודי להדחת אסלות ואיסוף של מי מזגנים להשקיית הגינה.
שימור ועידוד מגוון ביולוגי וטבע עירוני: הבית מוקף בגינה מרהיבה – מלבד הגן הסובב את הבית, גם הגג מכוסה צמחיה.  בנוסף להיות של הגן מקום לשהות ולהירגע עם פינות חמד ונוף עוצר נשימה הגג הירוק מפחית את הטמפרטורה בבניין ומקטין את צריכת האנרגיה הנדרשת למיזוג.
הצמחייה בגן מותאמת ומורגלת לאקלים הישראלי – היא מקבלת את מי הגשמים בחורף ומושקת בטפטפות ומי מזגנים בקיץ. הצמחים מושכים אליהם פרפרים, דבורים ומעופפים אחרים ופינות המסתור בעצים ובסלעים מזמינות בעלי חיים קטנים שיוצרים מערכת אקולוגית עשירה ומגוונת. כדי לא לפגוע בהרמוניה ובטבע דישון הגן נעשה בקומפוסט מייצור מקומי וההדברה – בדרך אקולוגית.