פסח במתחם ישראל יפה

מתחם ישראל יפה מזמין אתכם במהלך סוכות לבילוי איכותי וקסום במקום הכי יפה בתל אביב. תוכלו לבקר במרכז המבקרים החדש "תפיסת עולם", לצאת לסיור כייפי לאורך הירקון, ולהנות מפעילות פנאי נוספות – הכל בכרטיס אחד!

מתחם ישראל יפה – קומפלקס מטופח ומושקע המשתרע על שישה דונמים בלב פארק הירקון בתל אביב ומציע שלל אופציות בילוי ערכיות וחווייתיות לכל המשפחה ובראשן מרכז המבקרים החדיש והיחיד מסוגו להסברת אתגרי הסבי_DSC9779 (240x160)בה – "תפיסת עולם" (Outlook), הפעלות וסיורים מהנים ומעשירים, גן ירוק ועשיר המקיף את הבניין ועולה ומטפס עד לגג הפורח – פינת חמד קסומה בפני עצמה וכלל לא שגרתית בלב הכרך ההומה, מסעדה חלבית-כשרה וחניה בשפע. ההגעה קלה גם בתחבורה ציבורית והמקום נגיש וידידותי לבעלי מוגבלויות.

 מרכז המבקרים "תפיסת עולם" מוקדש כולו להסברת אתגרי הסביבה והקיימות עימם מתמודדת האנושות בעידן המודרני.

את הסיור במרכז מלווים כוכבי טלוויזיה ושחקנים מובילים: עידו רוזנבלום, גורי אלפי,אניה בוקשטיין, מירה עווד, ליאור אשכנזי ודרור קרן.

DSC_4817 (240x160)הם נרתמו לפרויקט ומעבירים בצורה חווייתית, קלילה ו'בגובה העיניים' את מהותן ועוצמתן של הבעיות הסביבתיות, לצד פתרונות יישומיים. הסיור מתחיל במיצג העוטף את המבקר, והמשכו בתחנות צפייה נושאיות המשולבות במשחקי מחשב אינטראקטיביים ובאפליקציות דיגיטליות שבאחת מהן, למשל, יכול המבקר, לצלם סרטונים קצרים במשולב עם הדמויות המפורסמות ולשלוח בדואר האלקטרוני.

המרכז מעוצב באדריכלות מקורית, ועושה לא-מעט שימוש בחומרים ממוחזרים ומשלב ישן עם חדש. בין היתר זוכים המבקרים לשבת על הכיסאות המקוריים(!) של קולנוע מוגרבי המיתולוגי אשר חודשו ורופדו, להלך על שטיח שעשוי ב-100% מפלסטיק ממוחזר, לשחק בעמדות מחשב המותקנות על צינורות מים, וליהנות ממגוון של אמצעי ישיבה מקוריים שייצרו אמנים מגרוטאות שחודשו, כמו סירים ישנים, אופניים, חביות, ואף… אמבטיה.DSC_4914 (240x160)

בסיום הביקור מחכה למבקרים חנות מפתיעה, המציעה שלל רעיונות ומוצרים מעניינים ומקוריים מתוך תפיסה צרכנית רעננה המתחשבת בסביבה. כל המוצרים בחנות נבחרו בקפידה על פי הערך הסביבתי והחברתי שלהם (רבים מהם נארזו או אפילו יוצרו בידי בעלי מוגבלויות), והם המעניקים רעיונות ליישום התנהלות יומיומית מתחשבת ובת-קיימא.

הביקור במרכז המבקרים משולב בסיור שטח מודרך בטבע
האורבאני של פארק הירקון, עם דגשים סביבתיים, תכנוניים והיסטוריים, ומבחר של פעילויות יצירה המדגימות הלכה למעשה שימוש חוזר בחומרים נפסדים (כאלו שבדרך כלל מוצאים את מקומם בפח).

בין לבין ניתן להתרווח ולהירגע בפינות הירק המטופחות – אם בגינה IMG_5523 (240x135)המקיפה את הבניין, או בגן שבעת המינים – הגן הייחודי והמפתיע שעל גג הבניין ואשר נוצר כדי לשמש מודל לקונספט של גגות ירוקים. הגן, שנטוע בין שתי תחנות כח סולאריות, משלב את צמחי שבעת המינים וצמחיית ארץ ישראל עם פינות ישיבה הצופות אל הנוף המרהיב והמרגיע של הפארק.

מתי? חול המועד סוכות תשע"ז
ימים ג' עד ה' 18.10.2016 עד ה-20.10.2016 בין השעות 11:00 ל-17:00

הזמינו כרטיסים עכשיו >>